26 Haziran 2018 Salı

Superstar--limonata tadında film maratonu

Film maratonu adına ilk yorumlayacağım filmle herkese merhabalar:)


Filmle ilgili ilk söyleyebileceğim şey çok tatlı,duygusal bir yapım olduğu olabilir. Aamir Khan'ın izlediğim diğer filmlerinden de yola çıkarak söyleyebilirim ki filmleri her zaman bir toplumsal sorun çevresinde gelişiyor. Aslında nedir,nasıl olmalıdır? Sorunlar her daim etrafımızda olunca bir zaman sonra görmemeye,görsek de tepki vermemeye başlıyoruz ne yazık ki..O yüzden  altyapısı 'Sorun var,unutmayın,alışmayın.' temalı filmleri seviyorum..


Konusundan kısaca bahsetmem gerekirse:
Müziğe aşık,gitarıyla uyuyup uyanan İnsu'nun ,katı bir mantığı-ne kadar mantık denilebilirse- olan babasıyla ve çocukları için yaşayan annesiyle olan ilişkilerini konu alan yapımda  bu toplumda kadın olarak varolmanın zorluklarını, daha doğrusu kabul edilmemenin getirdiği baş eğmeyi film boyunca yavaş yavaş işliyor.
İnsu için her zaman hayal olan şarkı söylemek Youtube'a video yükledikten sonra bir anda milyonlarca dinlenmesi ve sektörden hızlı düşmekte olan müzik yapımcısı  Shakti Kumar ile tanışmasıyla bir anda somut hale gelen aslında bir hayata tutunma mücadelesini bir çocuk gözünden anlatıyor.
Diğer yandan bir annenin çocuklarıyla olan ilişkisini o kadar güzel anlatıyor ki,sanırım filmde en sevdiğim sahneler İnsu'nun annesinin olduğu sahneleriydi.. Velhasıl kelam aile olarak,tatlı bir film izlemek isterseniz oldukça doğru bir tercih bence:)Mutlu kalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder