12 Temmuz 2015 Pazar

Şimdinin ve geleceğin gözdeleri vol-1


 AYAKKABI VE AKSESUAR TASARIMCISI: MURAT KAYNUN
   Ayakkabılar her zaman için biz bayanların en büyük tutkusu olmuştur ve bir ayakkabıya vurulduğumuzda -buna ilk görüşte aşk da diyebiliriz:D - onun bize ait olduğunu hayal etmeden duramayız- en azından benim için böyle.Eh kimse albenileri olmadığını iddia edemez Şunu söylesem abartmış mı olurum bilmiyorum ama bir ayakkabıyı gördüğümde nefesim kesildiği ve dakikalarca kendilerini incelediğim dahi oldu:D

  Bir kere istisnasız kendimizi en iyi  ifade edebildiğimiz parçamız; ayakkabılarımız.Unutmayın dost yüze düşman ayağa bakar derler.
  Tasarım çalışmalara göz atarken-ki size yardımcı en iyi sitelerden biri zet- kendi alanında dünyada parlayacak bir isme rastladım :Murat Kaynun. Sitede dolaşırken 20-25 sekme açtığımı ve seçtiğim çoğu ayakkabının imzasını taşıyan kişi olduğunu gördüğümde tasarımlarını inceledim ve abartmadan söylüyorum hepsi birbirinden iyi,''hayal gücüne güvenirim ama bu kadarı da fazla'' dedirttiler bana.


Vintage veya retro giydiğinizde garip karşılanan ve ön yargılarını yıkmakta zorlanan bir toplumda yaşıyoruz, hayliyle bu giyim tarzında kıyafet ve aksesuar bulmak da çok zor.Ya giyilemeyecek derecede yıpranmış ya da ütopik derecede kıyafetlerle alakası olmayan tasarımlara denk geldim lakin gördüğünüz tasarımlar en azından ayakkabı konusunda çok sıkıntı çekmeyeceğimizi gözler önüne seriyor.
Geçmiş ve gelecek bu kadar güzel harmanlanabilirdi.


(Biraz da filmvari değil mi çalışmalar?Bana Hunger Games ve Hobbit filmlerini hatırlattı.)
Dış görünüşümüz kişiliğimizi yansıtamayabilir,bizi 'kendimizden' tamamen farklı gibi gösterebilir peki sırf insanlar bu giyim tarzını benimseyemiyor diye kendimizden ödün vermek de ne kadar doğru?Neden düşündüğüm şekilde yaşayamayayım ya da giyinemeyeyim? Dikkat çekiyorsun diyenlere tek bir cevabınız olsun ''alışacaklar.' Alışamasalar bile bu sizi üzecek raddeye gelmesin,söz konusu olan kendi düşünceleriniz.Kimsenin sizi yargılamaya ya da uzun bakışlarla rahatsız etmeye hakkı yok.
Siz kendinizi sevin,işte bu dünyanın size kucak açması için bir sebep daha size:)
Gelecek vaat eden ve ileride çalışmalarını daha çok görmek istediğim tasarımcımızın çalışmalarıyla sizleri baş başa bırakıyorum,ona da buradan başarılar diliyorum.
Kendinize iyi bakın,mutlu kalın:)


 (NOT:Bu alan hakkında profesyonel derecede bir bilgim yok ,sadece halktan biri olarak yer veriyorum bu eserlere.Uzun lafın kısası acemiliğimi hoş görün:) )

4 yorum:

 1. Ayakkabılar bana, ben de onlara düşmanım. Numaram yüzünden ne denesem olmuyor. :( İstediği ayakkabıları alan minyon kızlara imrene imrene bakarım anca.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnternet alışverişlerinde istediğiniz numaraları bulmakta normalde olduğundan daha az sıkıntı yaşarsınız diye düşünüyorum ama pek bir bilgim yok açıkçası. yine de ayakkabılara şöyle bir bakmak bile iyi gelmiyor mu insana^^ Hoşgeldiniz,beraberinizde kucak dolusu gülümseme getirdiniz:)

   Sil
 2. Hepsi birbirinden güzel ama sonunca özellikle favorim oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben hala favorimi bulmaya çalışıyorum,karar veremedim:D Yorumunuz için teşekkür ederim:)

   Sil