13 Ağustos 2012 Pazartesi

 
SANA BİR SÜRPRİZİM VAR
GÖZLERİNİ SIMSIKI KAPAT
    bugünlerde ''gözlerini sımsıkı kapat''a başlamıştım ama nasıl başlama.kullanacağım ayracı belirledim.ilk sayfalara göz gezdirdim ve bıraktım.ne zaman elime alsam bu uyuşuk beden polisiye romanı kaldıramaz gibi bir düşünceyle bırakıyordum.
     sonunda bugün zincirleri kırıp birkaç sayfadan fazlasını okumayı başarabildim.çok sürükleyici bir kitap olduğunu fark etmem de uzun sürmedi.yazar başlangıcı ilk kitabından daha ilginç yapmış ve olaylar gittikçe hızlanıyor-ki daha 90.sayfa da falanım.-konu çok ilginç,düğün günü evin bahçıvanı tarafından başı kesilen (başka nasıl izah edeceğimi bilemedim.:))gelinin soruşturmasını anlatıyor.garip bir aile,garip bir damat ve garip bir müfettiş bundan güzel üçleme mi olur:)

arka kapağını paylaşacak olursak:
New York'un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney'e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon'dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.


"Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap."
CNN.com


"Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler."
Publishers Weekly

"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek."
Washington Post


bir gün bana da bu kadar sürükleyici kitaplar yazmak nasip olacak mı,çok merak ediyorum:)her neyse,eğer bu kitabı beş üzerinden oylamam gerekseydi 4,5 verirdim.(izlediği kore dizilerini puanlayan biri olarak-böylece dönüp izlemek istediğimde hangisinden başlayacağımı biliyorum-okuduğum kitapları da puanlamam gerektiğini düşündüm ve bu yazıyla başlamış oldum^.^,mutluyum:))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder